STRONA GŁÓWNA / Akcesoria / Młynki PEUGEOT / Zestaw młynków z podstawką BRASSERIE

Akcesoria

PARAMETRY

  • Producent: Peugeot
  • Model: brasserie
  • Przeznaczenie: do pieprzu , do soli

Zestaw młynków z podstawką BRASSERIE

Peugeot

Produkt wycofany ze sprzedaży.
Zobacz inne produkty z kategorii: Młynki PEUGEOT

gwarancja: Dożywotnia

aktualizowany: 11.01.2023

 

Cena brutto 263.70 zł

cena netto:
214.39 zł

OPIS

Model: BRASSERIE
Wysokość: 11 cm
Wysokość podstawki: 15 cm
Długość podstawki: 16 cm
Nr katalogowy: PG-19051
Materiał: młynki – akryl, stal nierdzewna; podstawka – stal chromowana
Mechanizm mielenia: tradycyjny
GWARANCJA na mechanizm: wieczysta

Zestaw Brasserie zawiera 2 młynki z akrylu oraz chromowaną podstawkę, która zapewnia wygodę w przenoszeniu młynków w różne miejsca. Zestaw ten to świetna alternatywa dla tradycyjnej solniczki i pieprzniczki, pasują na każdy stół.

Producent zaleca, aby do uzupełniania młynku do pieprzu używać ziaren o średnicy 5 mm lub mniejszych, wówczas efekt mielenia jest najlepszy. Młynek nie powinien być uzupełniany „kolorowym” pieprzem, ponieważ można doprowadzić do zatkania mechanizmu. W młynku do pieprzu mieści się 8g ziarna, a młynek na sól mieści 16g kryształków soli. Oba młynki posiadają mechanizm tradycyjny.

 

O marce:

Lew wśród młynków. Młynki Peugot

 

Peugeot, znany producent samochodów, swoją historię rozpoczyna w roku 1810, kiedy bracia Peugeot, Jean Pierre i Jean Frédéric na bazie odziedziczonego młyna stworzyli stalownię. Od tego momentu stal walcowana jest podstawą działalności Peugeota. Na początku były to wyroby hutnicze: blachy, sprężyny. Pierwszy młynek powstał w roku 1840. Model R był młynkiem do kawy, produkowanym z drewna i blachy.

Tradycja i współczesność

W 1855 roku powstał pierwszy żeliwny młynek. Służył on do mielenia dużych ilości produktów takich jak kawa, cukier, owies. Pierwszy młynek do pieprzu, model Z skonstruowano w 1874 roku i jest produkowany do dziś! Początkowo był wykonany z białej porcelany, później eksperymentowano z innymi materiałami: bakelitem, drewnem, żeliwem, posrebrzanym metalem. Model Z stał się kamieniem milowym dla produkcji młynków Peugeot. Od tamtego czasu, firma wyprodukowała imponującą ilość młynków, które znalazły się na wyposażeniu restauracji, kuchni. Niektóre modele zyskały miano luksusowego elementu wyposażenia hotelu, restauracji. Takim młynkiem jest na przykład "Ric" z 1936 roku, czy model "Hostellerie" z 1953 roku, którego charakterystyczny kształt jest inspiracją dla wielu producentów innych marek.

Wiek XXI przyniósł sporo zmian. Firma wprowadziła specjalistyczne młynki do chili, gałki muszkatołowej, mokrej soli morskiej, sezamu i lnu. Nowoczesne mechanizmy regulacji i napędu, tworzą z młynków marki Peugeot nowoczesne urządzenia przeznaczone do nowoczesnej kuchni. Dzięki rozszerzeniu działalności Peugeot stał się ważnym graczem w branży kuchennej i zastawy stołowej.