STRONA GŁÓWNA / Akcesoria / Młynki PEUGEOT / Zestaw młynków TAHITI - Jesień (PG-2-33286)

Akcesoria

PARAMETRY

  • Producent: Peugeot
  • Model: tahiti
  • Przeznaczenie: do pieprzu , do soli

Zestaw młynków TAHITI - Jesień (PG-2-33286)

Peugeot

Produkt wycofany ze sprzedaży.
Zobacz inne produkty z kategorii: Młynki PEUGEOT

gwarancja: Dożywotnia

aktualizowany: 16.05.2022

 

Cena brutto 353.99 zł

cena netto:
287.80 zł

OPIS

Model: TAHITI
Wysokość: 15 cm
Kolor: pomarańczowy do soli, czerwony do pieprzu
Nr katalogowy: PG-2-33286
Materiał: stal nierdzewna, drewno bukowe
Mechanizm mielenia: tradycyjny
Gwarancje na mechanizm: wieczysta

Zestaw Młynków TAHITI „Jesień”
Młynki Tahiti dzięki swojemu designowi świetnie pasują do nowoczesnych jak i klasycznych wnętrz. Młynek posiada ergonomiczny kształt, wygodny podczas przygotowania potraw.

Najlepszy efekt mielenia pieprzu wedle zaleceń producenta, uzyskamy używając ziaren o średnicy 5 mm lub mniejszych. Młynek nie powinien być uzupełniany „kolorowym” pieprzem, ponieważ można doprowadzić do zatkania mechanizmu. W młynku do pieprzu mieści się 4g ziarna, a w młynku na sól 8g. Oba młynki posiadają mechanizm tradycyjny.

PEUGEOT to francuska marka znana przede wszystkim fanom motoryzacji. Posiadając w swojej ofercie profesjonalne młynki do zastosowania w kuchni, jest również znana smakoszom i szefom kuchni na całym świecie. Młynki Peugeot dzięki swemu zaawansowanemu mechanizmowi stwarzają możliwość ustawienia grubości mielenia ziaren i dopasowania jej do każdej przygotowywanej potrawy. Dzięki zastosowanej w mechanizmie specjalnej obróbce stali, jest on odporny na korozję i cechuje się dużą wytrzymałością - dlatego właśnie firma Peugeot udziela na niego pełnej dożywotniej gwarancji.

O marce:

Lew wśród młynków. Młynki Peugot

 

Peugeot, znany producent samochodów, swoją historię rozpoczyna w roku 1810, kiedy bracia Peugeot, Jean Pierre i Jean Frédéric na bazie odziedziczonego młyna stworzyli stalownię. Od tego momentu stal walcowana jest podstawą działalności Peugeota. Na początku były to wyroby hutnicze: blachy, sprężyny. Pierwszy młynek powstał w roku 1840. Model R był młynkiem do kawy, produkowanym z drewna i blachy.

Tradycja i współczesność

W 1855 roku powstał pierwszy żeliwny młynek. Służył on do mielenia dużych ilości produktów takich jak kawa, cukier, owies. Pierwszy młynek do pieprzu, model Z skonstruowano w 1874 roku i jest produkowany do dziś! Początkowo był wykonany z białej porcelany, później eksperymentowano z innymi materiałami: bakelitem, drewnem, żeliwem, posrebrzanym metalem. Model Z stał się kamieniem milowym dla produkcji młynków Peugeot. Od tamtego czasu, firma wyprodukowała imponującą ilość młynków, które znalazły się na wyposażeniu restauracji, kuchni. Niektóre modele zyskały miano luksusowego elementu wyposażenia hotelu, restauracji. Takim młynkiem jest na przykład "Ric" z 1936 roku, czy model "Hostellerie" z 1953 roku, którego charakterystyczny kształt jest inspiracją dla wielu producentów innych marek.

Wiek XXI przyniósł sporo zmian. Firma wprowadziła specjalistyczne młynki do chili, gałki muszkatołowej, mokrej soli morskiej, sezamu i lnu. Nowoczesne mechanizmy regulacji i napędu, tworzą z młynków marki Peugeot nowoczesne urządzenia przeznaczone do nowoczesnej kuchni. Dzięki rozszerzeniu działalności Peugeot stał się ważnym graczem w branży kuchennej i zastawy stołowej.