STRONA GŁÓWNA / Akcesoria / Młynki PEUGEOT / Młynek do soli SAINT MALO - kolor CZEKOLADOWY (14 cm)

Akcesoria

PARAMETRY

  • Producent: Peugeot
  • Model: Saint Malo
  • Przeznaczenie: do soli

Młynek do soli SAINT MALO - kolor CZEKOLADOWY (14 cm)

Peugeot

Produkt wycofany ze sprzedaży.
Zobacz inne produkty z kategorii: Młynki PEUGEOT

gwarancja: Dożywotnia

aktualizowany: 30.01.2021

 

Cena brutto 165.00 zł

cena netto:
134.15 zł

OPIS

Producent: PEUGEOT
Model: SAINT MALO (młynek do soli)
Wysokość: 14 cm
Kolor: CZEKOLADOWY
Nr Katalogowy: PG-27490
Materiał: stal nierdzewna, drewno bukowe
Mechanizm mielenia: Tradycyjny
GWARANCJA na mechanizm mielący: wieczysta  

SAINT MALO to młynek, który cechuje zarówno prostota jak i minimalizm. Mechanizm młynka odróżnia się od innych tym, że jest wpędzany w ruch za pomocą klasycznej korbki.
Obudowa z drewna bukowego z delikatnie zarysowaną linią dopełnia minimalistyczny design młynka. Młynek został wyposażony w mechanizm tradycyjny i według producenta w młynku mieści się 8g soli.  
 

O marce:

Lew wśród młynków. Młynki Peugot

 

Peugeot, znany producent samochodów, swoją historię rozpoczyna w roku 1810, kiedy bracia Peugeot, Jean Pierre i Jean Frédéric na bazie odziedziczonego młyna stworzyli stalownię. Od tego momentu stal walcowana jest podstawą działalności Peugeota. Na początku były to wyroby hutnicze: blachy, sprężyny. Pierwszy młynek powstał w roku 1840. Model R był młynkiem do kawy, produkowanym z drewna i blachy.

Tradycja i współczesność

W 1855 roku powstał pierwszy żeliwny młynek. Służył on do mielenia dużych ilości produktów takich jak kawa, cukier, owies. Pierwszy młynek do pieprzu, model Z skonstruowano w 1874 roku i jest produkowany do dziś! Początkowo był wykonany z białej porcelany, później eksperymentowano z innymi materiałami: bakelitem, drewnem, żeliwem, posrebrzanym metalem. Model Z stał się kamieniem milowym dla produkcji młynków Peugeot. Od tamtego czasu, firma wyprodukowała imponującą ilość młynków, które znalazły się na wyposażeniu restauracji, kuchni. Niektóre modele zyskały miano luksusowego elementu wyposażenia hotelu, restauracji. Takim młynkiem jest na przykład "Ric" z 1936 roku, czy model "Hostellerie" z 1953 roku, którego charakterystyczny kształt jest inspiracją dla wielu producentów innych marek.

Wiek XXI przyniósł sporo zmian. Firma wprowadziła specjalistyczne młynki do chili, gałki muszkatołowej, mokrej soli morskiej, sezamu i lnu. Nowoczesne mechanizmy regulacji i napędu, tworzą z młynków marki Peugeot nowoczesne urządzenia przeznaczone do nowoczesnej kuchni. Dzięki rozszerzeniu działalności Peugeot stał się ważnym graczem w branży kuchennej i zastawy stołowej.