STRONA GŁÓWNA / Akcesoria / Młynki PEUGEOT / Młynek do soli - Reverso 11 cm (PG-24413)

Akcesoria

PARAMETRY

  • Producent: Peugeot
  • Model: reverso
  • Przeznaczenie: do soli
  • Rodzaj materiału: Akryl

Młynek do soli - Reverso 11 cm (PG-24413)

Peugeot

Produkt wycofany ze sprzedaży.
Zobacz inne produkty z kategorii: Młynki PEUGEOT

gwarancja: Dożywotnia

aktualizowany: 08.03.2021

 

Cena brutto 145.00 zł

cena netto:
117.89 zł

OPIS

MODEL: REVERSO (młynek do soli)
WYSOKOŚĆ: 11 cm
NR KATALOGOWY: PG-24413
MATERIAŁ: stal nierdzewna, akryl
MECHANIZM MIELENIA: U-Select*
GWARANCJA na mechanizm: wieczysta

Młynki REVERSO są eleganckie i zarazem nowoczesne. Zostały wykonane ze stali nierdzewnej i akrylu, dzięki któremu możemy obserwować proces mielenia oraz kontrolować poziom ziaren. Młynek REVERSO przeznaczony jest tylko do soli, której w młynku według producenta mieści się 44g. Młynek zawiera mechanizm U-Select, znajdujący się w górnej części, uzupełnianie ziaren następuje poprzez ściągniecie wieczka znajdującego się w części wykonanej z akrylu, w dolnej części młynka
* U-SELECT  - opatentowany przez producenta mechanizm umożliwiający precyzyjne ustawienie grubości mielenia ziarna pieprzu lub kryształków soli

O marce:

Lew wśród młynków. Młynki Peugot

 

Peugeot, znany producent samochodów, swoją historię rozpoczyna w roku 1810, kiedy bracia Peugeot, Jean Pierre i Jean Frédéric na bazie odziedziczonego młyna stworzyli stalownię. Od tego momentu stal walcowana jest podstawą działalności Peugeota. Na początku były to wyroby hutnicze: blachy, sprężyny. Pierwszy młynek powstał w roku 1840. Model R był młynkiem do kawy, produkowanym z drewna i blachy.

Tradycja i współczesność

W 1855 roku powstał pierwszy żeliwny młynek. Służył on do mielenia dużych ilości produktów takich jak kawa, cukier, owies. Pierwszy młynek do pieprzu, model Z skonstruowano w 1874 roku i jest produkowany do dziś! Początkowo był wykonany z białej porcelany, później eksperymentowano z innymi materiałami: bakelitem, drewnem, żeliwem, posrebrzanym metalem. Model Z stał się kamieniem milowym dla produkcji młynków Peugeot. Od tamtego czasu, firma wyprodukowała imponującą ilość młynków, które znalazły się na wyposażeniu restauracji, kuchni. Niektóre modele zyskały miano luksusowego elementu wyposażenia hotelu, restauracji. Takim młynkiem jest na przykład "Ric" z 1936 roku, czy model "Hostellerie" z 1953 roku, którego charakterystyczny kształt jest inspiracją dla wielu producentów innych marek.

Wiek XXI przyniósł sporo zmian. Firma wprowadziła specjalistyczne młynki do chili, gałki muszkatołowej, mokrej soli morskiej, sezamu i lnu. Nowoczesne mechanizmy regulacji i napędu, tworzą z młynków marki Peugeot nowoczesne urządzenia przeznaczone do nowoczesnej kuchni. Dzięki rozszerzeniu działalności Peugeot stał się ważnym graczem w branży kuchennej i zastawy stołowej.