STRONA GŁÓWNA / Akcesoria / Młynki PEUGEOT / Młynek do gałki muszkatołowej - Tidore 11 cm (PG-19501)

Akcesoria

PARAMETRY

  • Producent: Peugeot
  • Model: tidore
  • Przeznaczenie: do przypraw
  • Rodzaj materiału: Akryl

Młynek do gałki muszkatołowej - Tidore 11 cm (PG-19501)

Peugeot

Produkt czasowo niedostępny.
Zobacz inne produkty z kategorii: Młynki PEUGEOT

gwarancja: Dożywotnia

aktualizowany: 07.08.2024

 

Cena brutto 210.70 zł

cena netto:
171.30 zł

OPIS

MODEL: TIDORE (młynek do gałki muszkatołowej)
WYSOKOŚĆ: 11 cm
NR KATALOGOWY: PG-19501
MATERIAŁ: akryl, stal nierdzewna
GWARANCJA na mechanizm: wieczysta  

Młynek TIDORE jest wyposażony w podwójne ostrze (typu tarka) wykonane ze stali nierdzewnej. Konstrukcja mechanizmu umożliwia dokładne osadzenie gałki muszkatołowej, a przez to precyzyjne jej starcie. Młynek jest prosty w obsłudze i nie wymaga użycia siły, jak w przypadku tradycyjnej tarki. W wykonanej z akrylu komorze może zmieścić się 7-8 gałek.  
 

O marce:

Lew wśród młynków. Młynki Peugot

 

Peugeot, znany producent samochodów, swoją historię rozpoczyna w roku 1810, kiedy bracia Peugeot, Jean Pierre i Jean Frédéric na bazie odziedziczonego młyna stworzyli stalownię. Od tego momentu stal walcowana jest podstawą działalności Peugeota. Na początku były to wyroby hutnicze: blachy, sprężyny. Pierwszy młynek powstał w roku 1840. Model R był młynkiem do kawy, produkowanym z drewna i blachy.

Tradycja i współczesność

W 1855 roku powstał pierwszy żeliwny młynek. Służył on do mielenia dużych ilości produktów takich jak kawa, cukier, owies. Pierwszy młynek do pieprzu, model Z skonstruowano w 1874 roku i jest produkowany do dziś! Początkowo był wykonany z białej porcelany, później eksperymentowano z innymi materiałami: bakelitem, drewnem, żeliwem, posrebrzanym metalem. Model Z stał się kamieniem milowym dla produkcji młynków Peugeot. Od tamtego czasu, firma wyprodukowała imponującą ilość młynków, które znalazły się na wyposażeniu restauracji, kuchni. Niektóre modele zyskały miano luksusowego elementu wyposażenia hotelu, restauracji. Takim młynkiem jest na przykład "Ric" z 1936 roku, czy model "Hostellerie" z 1953 roku, którego charakterystyczny kształt jest inspiracją dla wielu producentów innych marek.

Wiek XXI przyniósł sporo zmian. Firma wprowadziła specjalistyczne młynki do chili, gałki muszkatołowej, mokrej soli morskiej, sezamu i lnu. Nowoczesne mechanizmy regulacji i napędu, tworzą z młynków marki Peugeot nowoczesne urządzenia przeznaczone do nowoczesnej kuchni. Dzięki rozszerzeniu działalności Peugeot stał się ważnym graczem w branży kuchennej i zastawy stołowej.