STRONA GŁÓWNA / Aktualności/Blog / RAK Porcelain. Mistrzowie porcelany

Aktualności

RAK Porcelain. Mistrzowie porcelany

RAK Porcelain. Mistrzowie porcelany

RAK Porcelain wyrobiła sobie markę w świecie HoReCa jakością produktów, dbałością o każdy szczegół i doskonałe wzornictwo. RAK Porcelain powstała w 2005 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a konkretniej w emiracie Ras Al Khaimah (stąd skrót RAK). Firma jest częścią RAK Ceramics, która ma jeszcze dłuższą historię i zajmuje się produkcją ceramiki sanitarnej i budowlanej. 

Wizja produktu

RAK Porcelain stawia na koncepcję “eleganckiego stołu”, czyli miejsca w restauracji gdzie nie tylko potrawy, napoje i obsługa są najwyższej jakości, ale przede wszystkim naczynia, w których dania są serwowane. Trzeba też pamiętać, że zastawa stołowa jest elementem wystroju, nie tylko stołu, ale całego wnętrza sali restauracyjnej. Koncepcje firmy inspirują profesjonalistów z branży hotelarskiej i gastronomicznej. Dzięki zaufaniu, które wypracowała firma RAK Porcelain, jej produkty są używane w najlepszych restauracjach i uznanych hotelach na całym świecie. Roczna produkcja RAK Porcelain to 28 milionów sztuk naczyń niezbędnych w gastronomii. 

Od strony technologicznej, porcelana produkowana przez RAK ma większą zawartość tlenku glinu, dzięki czemu wyroby są wytrzymalsze, odporne na intensywne użytkowanie, częste mycie i składowanie w dużych ilościach. 

Asortyment wyrobów

Jak każda szanująca się firma, RAK Porcelain ma w swoim asortymencie różnorodne wyroby. Zgodnie z filozofią firmy potrafią one sprostać wysokim wymaganiom prestiżowym hotelom i restauracjom. Poszczególne linie produktów znajdą swoje miejsce w konserwatywnych salach restauracyjnych, gdzie goszczeni są możni tego świata oraz w miejscach, gdzie jakość łączy się z lekkością i oddechem dalekim od sztywnych gorsetów i etykiety. 

Wśród popularnych linii produkcyjnych, dużym zainteresowaniem cieszy Neofusion. Charakterystyczną cechą tej linii jest możliwość łączenia naczyń w różnych, sześciu kolorach. Do wyboru mamy naczynia czerwone (np. porcelanowa patelnia), szare (np. brytfanna owalna), głęboko czarne (np. naczynie do zapiekania), białe (np. brytfanna), interesujące ceglaste (np. miska) czy bordowe (np.naczynie na sos). Inną interesującą linią jest Metalfusion. Design tej linii przypomina naczynia metalowe lub z elementami metalowymi. Naczynia takie sprawdzą się w nowoczesnej, industrialnej przestrzeni dopełniając wystrój sali restauracyjnej bądź klimatycznego baru. Duże wrażenie robi płaski talerz, zdobiony i dostępny w wielu kolorach. Jego projekt przywodzi na myśl metalową pokrywę lub kołpak samochodowego koła. W podobnym stylu talerz tłoczony. Duże wrażenie w tej serii robią także pokrywki w różnych kolorach. Na pierwszy rzut oka trudno je odróżnić od przedmiotów metalowych.

Bardziej klasyczną linię przedstawiają naczynia z serii Aurea. Kremowe talerze, prostokątne i kwadratowe trafią w gust osób lubiących nowoczesne kształty w klasycznym wydaniu. W ofercie znajdziemy też coś dla dzieci w wieku szkolnym. Seria Skola to zestaw składający się z miski, talerza i kubka w kolorze białym lub kremowym. Naczynia ozdobione są różnokolorowymi literami alfabetu i cyframi, mogą być przydatne uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej w nauce czytania i liczenia. Projektanci RAK Porcelain inspirują się pomysłami i stylem z różnych stron świata. Na przykład seria Nordic zainspirowana jest skandynawskim designem, który przede wszystkim stawia na funkcjonalność i prostotę. Wszyscy, którzy cenią wzornictwo oparte na naturze, takich jak kamień, węgiel zainteresują się linią Shale, której naczynia przypominają surowy i naturalny kamień lub czarne jak węgiel naczynia Karbon. Wymienione naczynia i serie to tylko część dostępnych produktów.

Inne produkty

Firma RAK Procelain chce być obecna w różnych aspektach związanych z profesjonalną gastronomią, gotowaniem i obsługą gości. Dlatego oprócz klasycznych wzorów, przedstawia kolekcje, które poszerzają zakres oferty. Należą do nich między innymi:

  • Ocean Glass - naczynia ze szkła;
  • Lucaris Crystal - naczynia kryształowe;
  • Bone China - najwyższej jakości porcelana kostna;
  • POSE - design idealny do tworzenia kreatywnych aranżacji;
  • Opulence - naczynia z najwyższej półki;
  • Polaris Cutlery - eleganckie i wyrafinowane sztućce.

Firma RAK Porcelain należy obecnie do najbardziej dynamicznych na rynku HoReCa. Dokonuje inwestycji, aby rozwinąć produkcję do 36 milionów sztuk wyrobów, a powierzchnia produkcyjna sumarycznie ma osiągnąć 100 000 metrów kwadratowych. Marka RAK Porcelain ma prestiż wynikający z jakości wyrobów, szerokiego i bogatego designu. Naczynia te będące synonimem jakości i finezji są dostępne także w Polsce. Skorzystajmy z tego i wprowadźmy do naszej kuchni odrobinę luksusu.