STRONA GŁÓWNA / Aktualności/Blog / Firma de Buyer w gastronomii od 200 lat

Aktualności

Firma de Buyer w gastronomii od 200 lat

Firma de Buyer w gastronomii od 200 lat

Dwieście lat na rynku związanym z gastronomią, cateringiem, cukiernictwem to naprawdę spory bagaż doświadczenia, czucia nowych trendów, nieustanne rozwijanie technologii, sposobów produkcji, a także kreowanie nowych nurtów w sztuce kulinarnej. Firma de Buyer to prawdziwy król w produkcji garnków, patelni i innych produktów niezbędnych w nowoczesnej kuchni.

Historia firmy de Buyer

W 1830 roku Jean-Baptiste de Buyer założył swoją pierwszą kuźnię. Powstała ona w miejscowości Val d'Ajol we wschodniej Francji. To miasteczko w Wogezach (pasmo górskie we wschodniej Francji) położone jest w pobliżu miejsc, gdzie wydobywano rudy żelaza i kruszce miedzi. Dzięki temu dostęp do różnych metali kuźnia miała ułatwiony. Początkowo, kute tam były narzędzia kowalskie, z czasem zainteresowano się produkcją sztućców z różnych metali: stali, aluminium, stali nierdzewnej czy miedzi. Na przestrzeni lat zaczęto także produkować garnki, patelnie, blach do pieczenia i inne narzędzia kuchenne. Firma de Buyer w dalszym ciągu firmą rodzinną należącą do rodziny de Buyer. Od momentu, gdy firma zaczęła produkować sprzęt gastronomiczny, cały czas współpracuje z uznanymi szefami kuchni, którzy służąc swoim doświadczeniem kulinarnym, pomagają tworzyć najlepsze jakościowo produkty. Kuchnia francuska, uważana przez wielu za najlepszą na świecie ma bardzo różnorodne techniki przygotowania potraw. Istotnym aspektem jest na przykład sposób i czas rozprowadzania ciepła w trakcie gotowania. Tu właśnie przychodzi z pomocą de Buyer, która ma w swoim asortymencie garnki o różnej przewodności ciepła. Stal węglowa, nierdzewna, aluminium, miedź i sylikon to podstawowe materiały, z których produkuje się naczynia w de Buyer. 
W uznaniu zasług dla francuskiej kultury i gastronomii tamtejsze Ministerstwo Przemysłu i Gospodarki przyznało firmie de Buyer tytuł Entreprise du Patrimoine Vivant (Firma Żywego Dziedzictwa). 

Pierwsza liga sprzętu gastronomicznego

W ciągu swego istnienia firma de Buyer wypracowała ponadprzeciętny poziom produkcji naczyń gastronomicznych cenionych przez profesjonalistów oraz pasjonatów sztuki kulinarnej. Ponad 2500 wyrobów ze stali węglowej, nierdzewnej, aluminium, miedzi i sylikonu jest ofertą docenianą przez wszystkich pasjonatów gastronomii. Pomimo rozwoju parku maszynowego, rozwoju techniki firma de Buyer bardzo dużo uwagi poświęca na łączność produkcji sprzed lat, ze współczesnością. Dzięki tej filozofii niektóre serie naczyń przypominają te z XIX wieku. Miedziane garnki, brytfanny są prawie identyczne. Czemu prawie? W tym wypadku wnętrza miedzianych naczyń są pokryte stalową powłoką (względy zdrowotne, miedź potrafi mocno uczulać). Wśród pracowników prestiż marki jest tak wysoki, że ręczne polerowanie garnków traktowane jest jako zaszczyt w czasie produkcji. Firma de Buyer oferuje naprawdę dużo świetnego, stworzonego z pasją sprzętu dla gastronomii profesjonalnej o domowego gotowania. 

Szeroka oferta

Trzeba stwierdzić, że jakość naczyń de Buyer wynika nie tylko z doboru materiałów i staranności wykonania. Design to także element jakościowy produkowanych naczyń. Można śmiało stwierdzić, że garnki, patelnie, rondle same w sobie są elementami ozdobnymi każdej kuchni. Warto je trzymać na zewnątrz i cały czas eksponować. Wtedy będą częścią wystroju kuchni, nadając jej specyficznego, francuskiego charakteru. Przy takim podejściu, wspaniale sprawdzi się na przykład miedziany rondel idealnie rozprowadzający ciepło, lub rondel stalowo-aluminiowy. W każdej kuchni niezbędny jest garnek z płaszczem wodnym, do podgrzewania mleka, sosów i topienia czekolady.

Mając mleko i czekoladę można pomyśleć o zrobieniu naleśników. Patelnia do naleśników jest specyficzna. Niski rant, który pozwala na łatwe przewracanie naleśników nadaje patelniom charakterystyczny wygląd. Firma ma w ofercie także patelnie do potraw azjatyckich, typu wok. Miłośnicy innych kuchni znajdą też patelnie do paeli, na grilla. Oczywiście nie braknie patelni klasycznych. Piekarze i cukiernicy także znajdą coś dla siebie. Różnego rodzaju blachy, formy pomogą przygotować wyborne posiłki, ciasta i desery. Rękawy cukiernicze, podkładki, końcówki do wyciskania, pistolety do sosów, kremów i wiele akcesoriów gastronomicznych to sprzęt najwyższego zaufania w zakresie wykonania, wpływu na zdrowie i środowisko. 

Gastronomia, tradycja kulinarna to szlaki, które łączą nas z dawnymi pokoleniami. Mogąc, choć w małym zakresie poczuć dawne czasy w kuchni, możemy wyobrazić sobie jak żyli nasi poprzednicy we Francji i Europie. Firma de Buyer odwołując się do tradycji gotowania, przybliża nam odległe czasy.