STRONA GŁÓWNA / Aktualności/Blog / Dynamiczna pomarańcza, czyli firma Dynamic w profesjonalnej kuchni

Aktualności

Dynamiczna pomarańcza, czyli firma Dynamic w profesjonalnej kuchni

Dynamiczna pomarańcza, czyli firma Dynamic w profesjonalnej kuchni

Znana na całym świecie francuska firma Dynamic, zdominowała rynek profesjonalnych mikserów przeznaczonych dla zakładów zbiorowego żywienia. Kolor dojrzałej pomarańczy to barwa dominująca w elementach z tworzywa sztucznego poszczególnych urządzeń i narzędzi. Wszelkiego rodzaju osłony, podkładki, elementy mocujące mają ten charakterystyczny kolor. W połączeniu z polerowaną stalą pomarańczowe elementy tworzą wyróżniającą się, nowoczesną linię produktów. 

Historia firmy Dynamic

Firma Dynamic pojawiła się na rynku w roku 1964. Od samego początku jest częścią Grupy Nadia, którą tworzą firmy o zróżnicowanym profilu działalności. Takie podejście pozwala na pełną niezależność i odporność na zawirowania ekonomiczne. W skład grupy wchodzą:

  • SIB - zewnętrzne, aluminiowe elementy wyposażenia domów (płoty, bramy, okiennice);
  • Sygnalizacja Nadia - znaki drogowe, oznakowania budowlane;
  • Dynamic - sprzęt i urządzenia gastronomiczne;
  • Jacht Nicols - wynajem i sprzedaż łodzi;
  • Aluclos - aluminiowe ogrodzenia;
  • Anjou Automation - przemysłowe systemy komputerowe, automatyka, systemy sterujące;
  • Force 5 - sprzedaż łodzi, silników.

Jak widać, Grupa Nadia skupia się na wielu obszarach. Dzięki temu, w ramach grupy można czuwać nad jakością oraz innowacyjnością oferowanych produktów, także urządzeń firmy Dynamic.

Sprzęt dla profesjonalistów

Miksery

Podstawowa działalność firmy Dynamic to miksery. I to takie w formacie XXL, czyli przeznaczone do pracy pod dużym obciążeniem wagowym i czasowym. Miksery Dynamic znajdziemy w dużych kuchniach, które obsługują hotele, ośrodki wypoczynkowe, szpitale, centra konferencyjne i inne miejsca, gdzie gotuje się dla dużych grup. Przy przygotowywaniu posiłków dla kilkudziesięciu lubi dla kilkuset osób potrzebny jest sprzęt wydajny i wytrzymały. Te wymogi spełniają właśnie miksery Dynamic. Firma ma w swojej ofercie urządzenia, które znajdą zastosowanie i w małej cukierni i w kuchni obsługującej centrum hotelowo-konferencyjne z kilkoma tysiącami gości. Te uniwersalne urządzenia mogą pracować (zależnie od modelu) z naczyniami od 1 litra, aż do 300 litrów. 

Funkcjonalność mikserów zwiększa się przez możliwość podłączania do silnika, różnych nakładek i elementów, które zmieniają zastosowanie miksera. Przykładem może być końcówka do przygotowania purée. To ramię dostosowane jest do pracy w naczyniach o pojemności od 1 do 10 litrów. 

Do głównego modułu można także dodać trzepaczki. Dostępne są w zestawach, razem z ramieniem miksera, a także jako samodzielne akcesoria - np. te rózgi do miksera Dynamic.

Ręczna krajalnica do warzyw Dynacube

To urządzenie jest niezwykle wydajne. Przy jego pomocy w zależności od rodzaju warzyw, jesteśmy w stanie pokroić w ciągu godziny od 30 do 50 kilogramów surowca. Urządzenie to jest łatwe w transporcie i montażu. W zależności od potrzeb można je zamontować tymczasowo (na ssawki) lub na stałe. Osoba obsługująca tę krajalnicę jest zabezpieczona przed skaleczeniem (konstrukcja wyklucza kontakt z ostrzami). Wymienne siatki pozwalają na pokrojenie warzyw w różnych rozmiarach.

Wyciskarka Dynajuicer

To urządzenie potrafi wycisnąć 100-150 sztuk owoców cytrusowych w godzinę. Jest ciche, wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Elementy z tworzywa sztucznego (polipropylen) dopuszczone do kontaktu z żywnością. Sok z pomarańczy, cytryn czy grapefruitów zawsze świeży i doskonały w smaku. 

Wirówka do sałaty

Jeśli sałata ma być umyta i sucha, wtedy do akcji wkracza wirówka do sałaty. To urządzenie jednorazowo może odwirować do 5 główek sałaty (zależnie od średnicy wybranego modelu). Jest wykonane z bezpiecznego dla zdrowia tworzywa, które zawiera substancje antybakteryjne. Spełnia wymogi BHP i standard zdrowotny. Wirówka nie narusza kruchości sałaty i w błyskawiczny sposób usuwa wodę z liści. 

Kuter do miksera - Dynacutter

To naczynie do miksera, pozwala na cięcie, szatkowanie, mielenie mięsa, warzyw i innych surowców w przedziale od 1 do 5 litrów. Doskonale sprawdzi się przy rozdrabnianiu warzyw na guacamole, tapenadę czy hummus. Pokruszy suszone owoce, orzech i lód. Posiada dwa noże: standardowy i ząbkowany. Łatwy w utrzymaniu czystości. 

Końcówka blendująca/homogenizująca

To ramię pozwoli na pracę w dużych garnkach (od 40 do 100 litrów) dzięki 430 mm długości. Mogąc osiągnąć 11 000 obrotów na minutę, jest bardzo wydajne i skuteczne. Sprawdzi się w mieszaniu, rozdrabnianiu zup na krem itp. 

Firma Dynamic istniejąca na rynku już prawie 60 lat wprowadziła do profesjonalnej gastronomii nową jakość, design i myśl techniczną. Idąc z duchem czasu, niektóre modele urządzeń są w pełni mobilne i mogą być wykorzystywane w innych warunkach niż stacjonarne.