STRONA GŁÓWNA / Aktualności/Blog / Cambro. Sprzęt kuchenny z najwyższej półki

Aktualności

Cambro. Sprzęt kuchenny z najwyższej półki

Cambro. Sprzęt kuchenny z najwyższej półki

Każdy, kto chociaż raz otarł się o pracę w cateringu czy gastronomii, musiał zetknąć się z wyrobami firmy Cambro. Ta amerykańska firma produkuje kompletny wybór sprzętu branży gastronomicznej. Firma powstała 73 lata temu jako rodzinny interes i do dziś funkcjonuje w tej formule. Zasadą naczelną Cambro jest jakość tworzona od ponad siedmiu dekad i zaufanie do jej wyrobów. Firma ma cztery fabryki w USA oraz w Bułgarii, Chinach, Niemczech i Turcji.

Lata pogoni za jakością

Już od początku działalności Cambro starała się tworzyć wyroby najwyższej jakości pod względem bezpieczeństwa żywności i ergonomii użytkowania. Produkty Cambro dostępne są dla wielkich sieci gastronomicznych i hotelowych czy małych punktów gastro. Dzięki jasno wytyczonej filozofii działania cała produkcja firmy wykonywana jest według tych samych technologii we wszystkich fabrykach. Dodatkowym wyznacznikiem jest handlowy patriotyzm firmy i 99% wyrobów dostępnych w USA jest właśnie tam produkowanych. Wytwarzany sprzęt ma także certyfikaty mówiące o jakości materiałów, ich bezpieczeństwie i procesie wytwarzania. Dwa zasadnicze dokumenty jakości wystawiane przez niezależne organizacje to ISO (Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna) oraz NSF (Narodowa Fundacja Sanitarna) dają rękojmię jakości i bezpieczeństwa.

Co właściwie Cambro produkuje?

Firma koncentruje się na sprzęcie dla usług gastronomicznych. Wyroby Cambro spotkać można wszędzie tam, gdzie żywność, posiłki muszą być przechowywane, przewożone, zabezpieczone. W restauracjach, hotelach, służbie zdrowia firmach cateringowych i placówkach oświatowych sprzęt Cambro znajduje swoje miejsce. 

Wyposażenie

W tym segmencie produkcji Cambro, najważniejsze miejsce zajmuje system Camrak. To zestawy skrzynek z polipropylenu, które zapewniają ochronę szklanych naczyń przed zabrudzeniem, eliminując tym samym konieczność ponownego mycia przed użyciem. Skrzynki są odporne na działanie środków chemicznych i temperaturę do 93°C. Konstrukcja tych skrzynek pozwala na dokładne i szybkie suszenie naczyń, zamknięte ścianki zewnętrzne chronią przed dotykiem. Razem z pokrywą stałą lub rozsuwaną skrzynki tworzą zestawy przydatne w każdym punkcie gastronomicznym. 10 kolorowa paleta barw sprawia, że znalezienie konkretnego rodzaju skrzynki nie sprawi trudności. System Camrak stawia na pełną unifikację systemów mocowania i możliwości tworzenia użytecznych zestawów.
Oprócz skrzynek o uniwersalnych zastosowaniach Cambro oferuje też inne sprzęty przydatne w każdej kuchni. Na przykład kosz do mycia sztućców. Jego dno tworzy siatka, pozwalająca na swobodny odpływ wody jednocześnie zatrzymując zanieczyszczenia. Innym, przydatnym przedmiotem jest kosz z bolcami, który idealnie sprawdzi się w myciu talerzy, tac, misek. 

Zaopatrzenie i przechowywanie

To działy podstawowe w działalności usługowej, a w branży gastronomiczno-hotelowej najważniejsze. Termosy na żywność, które dzięki izolowanym przegrodom mogą mieścić w sobie gorące i zimne dania. Termosy do napojów, z kranem i możliwością nalewania ciągłego lub porcjowanego. Termosy zbudowane z polietylenu i izolującej pianki służą do przechowywania i transportu napojów ciepłych i zimnych. Dzięki systemowi składowania sta-stack mogą być bezpiecznie przechowywane w miejscu składowania. Termosy ładowane od przodu sprawdzą się idealnie przy transporcie dań na tacach (niezastąpione na piknikach na świeżym powietrzu). Ułatwieniem dla mobilności i sprawności transportu na pewno będą wszelkiego rodzaju wózki i podkłady z kółkami (np. wózek do termosu). Firma produkuje także wszelkiego rodzaju torby termiczne dla dostawców gotowych dań. 

Służba zdrowia

Cambro współpracuje także ze szpitalami i ośrodkami opieki zdrowotnej, sanatoriami i domami opieki, czyli wszędzie tam, gdzie żywi się ludzi chorych i wymagających opieki. Wtedy termosy, systemy przechowywania i mycia naczyń są bardzo istotne. Niezbędne do sprawnego i bezpiecznego podawania posiłków są tace. Z bezpiecznych materiałów, antypoślizgowe (talerze nie przesuwają się), łatwe w utrzymaniu czystości i trwałe. 

Firma Cambro cały czas się rozwija i tworzy nowe rozwiązania dla usług, związanych głównie z gastronomią, choć nie tylko. Systemy przechowywania naczyń, sztućców są doceniane przez fachowców pracujących w cateringu, hotelach i restauracjach. Nowoczesne podejście do mobilności, tworzenie nowych linii produktów (np. przenośne chłodziarki i podgrzewacze, punkty do mycia rąk, przenośne stanowiska do sprzedaży żywności) także znajdują uznanie na całym świecie.