STRONA GŁÓWNA / Aktualności/Blog / Abert - włoska jakość w profesjonalnej kuchni

Aktualności

Abert - włoska jakość w profesjonalnej kuchni

Abert - włoska jakość w profesjonalnej kuchni

W roku 2029 włoska firma Abert będzie obchodziła swoje 100 lecie. Jej założyciel Antonio Bertoli, rozpoczął rzemieślniczą produkcję sztućców mosiężnych. W latach 20. i 30. XX wieku mosiądz był bardzo popularnym materiałem, wykorzystywanym w gastronomii. Miedź i cynk są składowymi mosiądzu. Ten stop ma ładny, złoty kolor, jest łatwy w obróbce i utrzymaniu w czystości. 

Abert - nowoczesność i jakość

Lata 50. XX wieku przyniosły firmie Abert rewolucję z produkowanych wyrobach. Wycofano się całkowicie z mosiądzu, a głównym materiałem produkcyjnym stała się stal. Lata 60. to wprowadzenie automatyzacji produkcji. Lata 70. to pionierskie podejście do sztućców i rozpoczęcie produkcji, jako pierwsi na świecie, sztućców kolorowych. Kolorowe sztućce firmy Abert to połączenie doskonałej stali, z takimi materiałami jak:

  • drewno;
  • nylon;
  • ABS (akrylonitryl-butadien-styren), tworzywo sztuczne, nietoksyczne, bezpieczne dla człowieka, odporne na działanie tłuszczów, kwasów, soli, ługów.

Dekada lat 90. to czas ekspansji. Przenosiny firmy do Passirano oraz przejęcia firmowe.  Najpierw kupiono firmę Broggi, która była liderem sztućców i akcesoriów dla branży hotelowej. Następnie przejęto firmę Facix. Dzięki tym posunięciom biznesowym Abert stał się firmą prężną, dynamiczną i mającą uznanie wśród swoich klientów.

Asortyment produktów

Głównym działem, którym zajmuje się firma Abert to sztućce. Firma produkuje zestawy łyżek, noży i widelców ze stali nierdzewnej o symbolu 18/10. Wartość ta oznacza 18% chromu i 10% niklu w stali i daje pewność, że stal jest najlepszego gatunku. W ofercie znajdziemy różne wzory od stali gładkiej, grawerowanej, kolorowej. Popularnością cieszą się wzory vintage, stworzone tak, jakby były używane przez ostatnie kilkadziesiąt lat, a powstały na przełomie wieków. 

Kolejnym działem, który leży w sferze zainteresowań firmy Abert to akcesoria kuchenne. Oczywiście ze stali. Szczypce do serwowania mięs, ciast, czy spaghetti wyróżniają się elegancją, nowoczesnym wzornictwem i wysoką jakością. 

Firma właściwie tworzy przedmioty do każdego działu restauracji. Gdybyśmy chcieli, wyposażenie kompleksu gastro w dużym hotelu czy centrum konferencyjnym nie byłoby problemem przy użyciu produktów Abert. Oferta obejmuje nie tylko sztućce czy akcesoria, ale też dyspensery do płatków, soku czy kawy

Abert zaczynając nowe pomysły designerskie oparte na łączeniu stali z tworzywami sztucznymi, musiał rozwinąć swoje działy technologiczne, które opracowały i dostosowały  technologie produkcji tworzyw sztucznych. Efektem tych działań są nie tylko wspaniałe wykończenia i elementy sztućców. To także naczynia przydane w kuchni i firmowym systemie bufetowym Urban. System bufetowy Urban firmy Abert to modułowe rozwiązanie przydatne w hotelach, restauracjach i firmach cateringowych przeznaczone do prezentowania i wystawiania potraw. Kolumny stalowe malowane proszkowo, narożniki (schodki) i modułowa konstrukcja całego systemu, że pozwalają na budowanie złożonych konstrukcji w zależności od potrzeb i wymagań zleceniodawcy.

Abert - tradycja i rodzinne korzenie

Nie jest to zbyt częsty przypadek w biznesie, że jedna rodzina potrafi podtrzymać kierunek działalności wyznaczony przez twórcę i założyciela firmy. W Abert tak właśnie jest. Firma ta jest cały czas w rękach rodziny Bertoli. Już czwarte pokolenie działa na rynku sztućców, akcesoriów kuchennych i przyborów do gotowania. W roku 2000 firma wkroczyła na rynek Ho-Re-Ca, czyli hotelowo-restauracyjno-cateringowy. Dzięki tej decyzji oferta produkcyjna  znacznie się poszerzyła. W katalogach sprzedażowych znajdziemy bogatą ofertę sztućców, kuchennych noży (ząbkowane, z ostrzem żyletkowym czy o ostrości narzędzi chirurgicznych). Znajdziemy metalowe, ale też z tworzyw sztucznych chochle, łyżki cedzakowe, łopatki, szczypce, szpatułki. Dużą pozycję stanowią pojemniki do przechowywania produktów, naczynia tego typu ze szkła lub tworzyw sztucznych. Nie można zapomnieć też o ofercie garnków, patelni, naczyń do zapiekania (aluminiowe, stalowe, z powłokami non-stick). 

Stosunkowo nową ofertą firmy Abert są lampy, które potrafią nadać pomieszczeniom odpowiedni nastrój, być elementem wystroju. Wszystkie lampy posiadają oświetlenie ledowe, przez co są bardzo łatwe do przenoszenia we wskazane miejsce. Zasilane są z baterii, które ładujemy jak w smartfonach (w trakcie ładowania można ciągle korzystać ze światła). Niesamowite efekty dają tzw. lampy kurortowe, w swoim kształcie przypominające stare lampy żeglarskie - w nadmorskich kurortach efekt zapewniony.

Pomimo, że Abert nie jest liderem na polskim rynku, warto zapoznać się z ich ofertą, ponieważ dają to, co mają najlepszego: tradycję i innowacyjność.